KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7986118
nr 798 6118
Gustaf Isander
(1863-1929), Sverige
Etsning, Gustaf Isander (1863-1929), "Västerlånggatan", 1917, motivets mått: 17 x 7
Kondition: slitage, skador
Gustaf Isander, svensk målare född 1863, död 1929.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 17 december 2012
kl 19:29:27
17/12 19:09:16